Кожній дитині потрібна родина

З метою забезпечення реалізації прав дитини на всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні Вишнівська сільська рада проводить інформаційну кампанію з пошуку кандидатів в прийомні батьки, батьки - вихователі.

Кожна дитина має право на захист та піклування зі сторони держави; першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Кожна дитина повинна бути захищена від негативного впливу, жорстокості та насильства.

Кожна дитина має право на виховання в родині,повинна мати повноцінний фізичний та духовний розвиток.

Якщо вам відомо про те що:

• дитина проживає у родині, де батьки зловживають спиртними напоями та не займаються її вихованням;
  • дитина зазнає фізичних чи моральних знущань від батьків,дорослих чи однолітків;
  • дитина залишилася без батьківського піклування;
  • дитина опинилася у складних життєвих обставинах і потребує допомоги;
  • дитина залишена батьками чи іншими родичами;
  • порушуються житлові чи майнові права дитини;
  • порушуються права дитини на здобуття повної загальної середньої освіти.

Не залишайтесь байдужими-можливо саме від Вас у цей момент залежить доля дитини. Ви можете допомогти дитині-сироті знайти сім’ю, взявши її на виховання у свою родину.

Прийомна сім'я - це одна із форм влаштування дітей, в якій прийомні батьки беруть на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти живуть у такій сім'ї до досягнення повноліття або до 23 років, якщо вони навчаються у ВУЗі.

Дитячий будинок сімейного типу формується і діє за таким же принципом з різницею, що дітей може бути розміщено від 5 до 10.

Діти, які виховуються у прийомній сім'ї або в будинку сімейного типу не втрачають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, за ним зберігаються всі пільги, передбачені законодавством України. Прийомні батьки допомагають підтримувати контакт дитини з її біологічними родичами (якщо таке спілкування безпечно для дитини), а в разі відновлення батьків у батьківських правах, дитина буде повернута в біологічну сім'ю.

Прийомна сім'я та дитячий будинок сімейного типу є тимчасовою формою влаштування дитини, оскільки розглядаються варіанти повернення його в біологічну сім'ю або усиновлення іншими людьми (при встановленні контакту).

Куди звертатись!!!

Служба у справах дітей Любомльської райдержадміністрації

Телефон (033-77) 2-44-70

Ряпич Н.І.