Історична довідка

Ви́шнів — село в Україні, в Любомльському районі Волинської області. Населення становить 1160 осіб. Центр Вишнівської сільської ради, центр Вишнівської об’єднаної територіальної громади (рішення Вишнівської сільської ради №15-6 від 13.12.2016 р.). До складу ОТГ увійшли сім сільських рад:

1. Вишнівська с/р - с. Вишнів, с. Коцюри, с. Бабаці;

2. Радехівська с/р - с. Радехів, с. Чмикос, с. Вижгів;

3. Римачівська с/р - с. Римачі, с. Бережці;

4. Ладинська с/р - с. Ладинь, с. Мосир, с. Пустинка;

5. Машивська с/р - с. Машів;

6. Олеська с/р - с. Олеськ, с. Глинянка;

7. Хворостівська с/р - с. Хворостів, с. Руда;

8. Штунська с/р - с. Штунь, с. Замлиння, с. Висоцьк, с. Терехи, с. Приріччя.

Про походження назви села Вишнів існує дві версії:

• за першою село має таку назву через те, що потопає у вишнях;
  • за другою — після скасування кріпацтва тут оселився пан Вишневський і задумав заснувати село. Так в честь пана село було назване Вишнів.

Географія

Вишнів розташований в центральній частині Любомльського району, на відстані 3 кілометри на південь від міста і залізничної станції Любомль. Село розташоване на відстані близько 15 км від кордону з Польщею і приблизно за 44 км від кордону з Білоруссю.

Через північну околицю населеного пункту проходить міжнародна автомагістраль E373 (збігається із М07) Варшава-Люблін-Ковель-Сарни-Коростень-Київ, а через східну — автошлях Володимир-Волинський—Брест.

Площа населеного пункту — 2,23 км², середня висота над рівнем моря — 179 м.

Історія

Перша згадка про Вишнів в історичних документах належить до 1510 року, в тому ж році згадується і церква.

Наприкінці 19 століття в селі було 215 хат та 1421 житель, мурована церква, школа і вітряк.

До війни в селі проживало 7 єврейських родин та 2 польські. Вперше радянська влада в селі була встановлена влітку 1920 року. Ревком налічував 15 чоловік. Очолював його Арсен Сахарук. Секретарем комнезаму був Кузьма Дячук.

За часів панування поміщицько-буржуазної Польщі в селі діяла підпільна група членів КПЗУ.

В 1939 році був організований колгосп, головою якого став Лукаш Лілікович. Після ліквідації у 1991 році колгоспу імені КПРС в селі було створено КСП «Буг», голова В.О. Веремчук.

Під час окупації нацистами було закатовано 96 жителів села, 53 юнаків і дівчат вивезли до Німеччини, близько 100 чоловік боролись проти нацистських загарбників. 57 осіб нагороджені орденами і медалями СРСР. У 1960 році у Вишневі споруджено пам'ятник полеглим односельчанам у німецько-радянській війні.

У 1986 році збудовано нове приміщення школи, у 1996 побудовано дитячий садок.

Соціальна сфера

У селі діють: