«Дивосвіт дитячих талантів» у Вишнівській ОТГ
«Україно, люба! Ти ще жити будеш,
Бо твої таланти золоті ростуть!
Наче квіти красні, ці маленькі люди
На твоєму полі, глянь, уже цвітуть» -
Цими словами розпочався фестиваль учнівської художньої самодіяльності «Дивосвіт дитячих талантів» закладів освіти Вишнівської сільської ради, що став справжньою феєрією дитячої творчості та щасливих посмішок. Захід проходив у Радехівському будинку культури, який на чолі з керівником Аліною Лойко радо зголосились прийняти гостей з усієї громади.
Перед концертною програмою присутні змогли оглянути виставки декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, створеними руками дітей, а також спробувати і самим виготовити деякі цікаві поробки, адже керівники гуртків проводили майстер-класи свого цікавого ремесла.
Діти – це майбутнє будь-якої нації, будь-якої держави, адже саме з них починається усе на світі. Ні для кого не таємниця, що найбільше неймовірно обдарованих дітей лише в Україні.
Діти Вишнівської громади вже неодноразово доводили, що талановиті діти – талановиті у всьому! Це і музиканти, танцюристи, спортсмени, і майбутні артисти. І саме в цей день усі мали змогу у цьому переконатись.
Цікавим поєднанням був спільний номер «Добрий ранок, Україно!» у виконанні учениці Римачівського НВК, Єлизавети Кривошей та хореографічного колективу Радехівської школи. Юлія Сахарук виконала пісню «Хто як не ти?» з репертуару Христини Соловій, зачарувавши своїм ніжним голосом, дівчинка змогла донести до глядачів, що все залежить від нас самих, адже хто ж як не ми, будемо будувати своє майбутнє.
Творчий колектив Олеської школи зібрав у себе і учнів, і вчителів, батьків та навіть виконуючого обов’язки старости. Спільно вони виконали чудову пісню «Україна – це ми». А згодом на сцені з’явились справжні козачата із Вишнівського НВК, які заспівали для присутніх у залі «Козацький марш» під акомпанемент шкільного маестро.
Дуже яскравим та незабутнім був номер вихованців Радехівського дошкільного закладу «Веселі жабенята». Старання майбутніх школярів не змогли не оцінити глядачі і подарували малюкам шквал бурхливих оплесків. А вокальна група «Джерельце», місцевої школи, заспівали гарну пісню про «Черевички».
Не обійшлося і без гумору, адже Артем Герасименко декламував гумореску Остапа Вишні «Моя автобіографія», чим викликав посмішки в присутніх та «зарядив» усіх гарним настроєм.
«Талант – то крапля здібностей і море праці» - цей влучний вислів належить відомому українському письменникові Григору Тютюннику. Кажуть, що талант завжди родом із дитинства. І що кожна людина народжується із зернятком у руці. Тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. Такі таланти розгледіли у Радехівській школі і їх зернятко проросло чудовим хореографічним етюдом «Танець метеликів». Справді, наче метелики літали, танцювали дівчатка.
Діти – це квіти нашого життя, ми часто про це говоримо, а Альона Забокрицька, учениця Штунської школи про це ще й заспівала у музичному творі «Діти – квіти».
Також, водночас дуже сучасним і цікавим було виконання англомовного каверу на пісню «Reality» вокально-інструментальним дуетом у складі Анни Козел та Романа Удальцова, учнів Вишнівського НВК. Чудова гра на гітарі та прекрасний вокал зробили свою справу і зал вибухнув в оваціях.
Нещодавно у громаді проходив територіальний конкурс юних читців «Лесин край» і його переможниця, Діана Федюшина декламувала присутнім твір великої поетеси «Бути чи не бути».
Ми народжуємося на землі, яка стає рідною для нас. Тут оселя батьків, урожайне поле, квітучий сад, родинне тепло та затишок, чарівний край знань. По рідній землі ми робимо свої перші кроки. Вона годує нас. У рідній стороні живемо, мріємо, зростаємо. Ми є її нащадками. І ми не могли не згадати тих, хто дарує нашій землі талановитих дітей – батьків. Тож ліричним та проникливим був виступ учениць Римачівського НВК, Єлизавети Кривошей, Анастасії Дідух та Анастасії Бородачової з піснею «Батько і мати». Анна та Юлія Сахарук, учениці Вишнівського НВК ще й нагадали нам як чудово мати меншу сестру чи брата «Піснею про сестру».
Здавна український народ славився своїм фольклором, а в Радехівській школі активно навчають цьому дітей і глядачі мали змогу переглянути постановку малого «Перевесла».
Важко описати, що таке щастя. Це, напевне, той стан душі коли світ навколо в найяскравіших кольорах і посмішка не зникає з обличчя. Як приємно робити щасливим інших, дарувати своє добро, допомагати і просто усвідомлювати, що в наших власних силах зробити своє життя і життя інших хоч трішки кращим. Про це співали вокальна група Штунської школи у музичному творі «Щастя» та учень Бережецького НВК Андрій Сташук – «Хай буде щастя і любов», а також вокальна група Радехівської школи - «Ми щасливі діти». А учні Вишнівського НВК представили на огляд флешмоб на цю тему, що мав назву «Я, ти, він, вона – наша дружня сім’я».
Може, завтра, може, нині
На догоду дням новим
Віддамо цей світ дитині –
Хай повік владує ним.
Віддамо світанки сині,
Сто веселок, сто зірниць,
Віддамо повік дитині
Сто найбільших таємниць.
Віддамо найвищу владу –
І побачим інший день:
В світі стане більше ладу,
Більше сміху і пісень.
І рука в руці надійно,
Казка дійсність обійма.
І кудись щезають війни,
І зненависті нема.
Так, непомітно для нас, підійшов до завершення наш фестиваль і в продовження до цих віршованих рядків учениця Вишнівського НВК Анна Козел виконала ліричну, зворушливу пісню «Мир над Україною».
«Справді, дивлячись на наші маленькі дарування, хочеться щоб скоріше настав мир, щоб наші діти впевнено йшли у щасливе майбутнє і будували нашу країну такою, якою б пишались усі. А з такими дітками, які сьогодні виступали на цій сцені, ми віримо, що так і буде» - сказав у своїй промові Вишнівський сільський голова Віктор Сущик. Він подякував дітям, усім організаторам фестивалю, вчителям та батькам за той рівень, який вони показали в цей день спільними зусиллями.
P.S. Вишнівська сільська рада щиро дякує керівництву Радехівського будинку культури за гостинність та допомогу в організації, вчительському та учнівському колективам Радехівської школи та дошкільного навчального закладу за активну підготовку до фестивалю. Також дякуємо діткам, батькам, педагогам та усім, хто хоч трішки, але причетний до такого чудового свята.
Головний спеціаліст гуманітарного відділу
Антон Марцинішин