30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми
Саме 30 липня 2014 року Організація Об’єднаних Націй відзначила перший в історії Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.
Проблема торгівлі людьми залишається болісною для України. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.
Поширена серед іншого й торгівля людьми з метою використання жертв торгівлі як донорів для трансплантації органів і тканин, а також для некомерційного рабства в таких формах як примусове заміжжя, примусова вагітність, фіктивне вдочеріння (усиновлення).
Сьогодні на перший план виходять все нові сторони торгівлі людьми, а саме торгівля з метою примусової праці. Останнім часом, Міжнародна організація з міграції заявляє про те, що жертвами частіше стають українські чоловіки, що безпосередньо підтверджує поширення трудової експлуатації. Якщо говорити про основні країни призначення торгівлі людьми з України, то на першому місці залишається Росія, на другому – з дуже значним відривом іде Польща, а на третє виходить сама Україна як країна внутрішньої експлуатації, коли людей, громадян України, не вивозять за кордон, а перевозять, наприклад, із однієї області до іншої, відбирають документи і експлуатують у тій чи іншій формі.
Останнім часом у нашій країні багато робиться для запобігання торгівлею людьми. Слід відзначити, що Україна (як на міжнародному, так і на національному рівні) застосовує багатовекторний підхід до проблеми боротьби з торгівлею людьми..
Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти!
Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку!
1.Отримайте достовірну та повну інформацію про майбутню роботу та умови проживання за кордоном.
2.Ознайомтесь з правами працівників та мігрантів у країні,до якої подорожуєте.
3.Заздалегіть подбайте про безпечне і надійне місце проживання у країні, до якої прямуєте, а також у країнах транзиту.
4.Зробіть копії всіх важливих документів (віза,закордонний та національний паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення, тощо) та зберігайте іх у безпечному місці окремо від оригіналів. Один екземпляр копій усіх документів, а також нещодавно зроблену фотокартку й контактну інформацію роботодавця, залишіть у своїх рідних та близьких.
5.Заздалегідь знайдіть та візьміть із собою контактну інформацію посольства або консульства України та інших організацій, що надають допомогу мігрантам у країні, до якої збираєтесь.
Перебуваючи за кордоном:
1.Довіряйте свої документи лише уповноваженим посадовим особам (працівникам прикордонних служб, поліції).
2.Зареєструйтеся в українському посольстві/консульстві в країні, де Ви плануєте перебувати.
3.Підтримуйте постійний контакт із родичами та повідомляйте їм про зміну роботи або проживання.
Фахівець із соціальної роботи Ряпич Н.І.
Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україн: 527 Безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Lifecell.
У екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатись на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: 044-256-12-53
Громадська організація «Волинські перспективи» (0332) 76-76-66
Пахом’юк Ніна Володимирівна +38-050-690-48-29 Вальчук Віктор Юрійович +38-063-030-70-11
|