Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Дата: 23.11.2018 12:16

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щороку в Україні, як і всій Європі,  з 25 листопада по 10 грудня проходить  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка  покликана, в першу чергу, привернути  увагу громадськості до актуальних для  суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

У Вишнівській ОТГ така  акція стартує також 25 листопада - в Міжнародний день боротьби за ліквідацію  насильства відносно жінок. Ця дата була обрана Генеральною Асамблеєю ООН не випадково. 25 листопада 1960 року були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Р.Трухільйо сестри Мірабал – політичні активістки і з того часу цей день став символом світового визнання проблеми гендерного насилля. Надзвичайно важливо аби кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у ХХІ столітті, потерпають українські жінки.

У загальному ж основними завданнями акції «16 днів проти насильства» є :

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Відомо, що дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони утворюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над особами, незалежно від їх статі, є порушенням прав людини.

Період кампанії «16 днів проти насильства» охоплює наступні важливі дати:

25 листопада -Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня -- Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня -- Міжнародний день волонтера

6 грудня -- Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня -- Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня -- Міжнародний день прав людини

В рамках  проведення акції  на  території Вишнівської ОТГ планується  робота з оновленням бази даних осіб, що вчинили насильство в сім’ї; семінари, рейди, виховні роботи в ЗЗСО; інформаційно - просвітницькі заходи  в закладах культури.