Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!

Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього. На жаль, багато сторінок історії України вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був Голодомор 1932-1933 рр. Не було ні війни, ні посухи, а була тільки зла воля одних людей проти інших.

На вшанування пам'яті жертв геноциду Українського народу 1932 - 1933 років в Україні 24-25 листопада заклади культури Вишнівської сільської ради організували огляди літератури, вечори пам’яті, години спілкування, підготували інформаційні стенди, тематичні виставки. Також працівники бібліотечних та клубних установ 24 листопада о 17:00  приєднались до акції «Запали свічку», в рамках якої, у вікнах закладів запалили свічку пам’яті.

Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали зватись гордо — українці.

Заплачте! Затужіть! Заголосіть!

Померлі люди стогнуть з тої днини,

Й благають: українці, донесіть

Стражденний біль голодної країни.

Згадайте нас — бо ми ж колись жили.

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно.

(Ніна Виноградська).