"Книгоманія - 2019"

Дата: 19.04.2019 10:38

18 квітня в приміщенні Волинської обласної бібліотеки для дітей відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія – 2019» з метою залучення юних читачів до творчості, активізації роботи літературних гуртків, клубів юних любителів художнього слова, формування в підростаючого покоління пошани і любові до рідної мови.

Вишнівську ОТГ на цьому етапі гідно представила учениця сьомого класу Вишнівського НВК Ярослава Козиренко. Висловлюємо щиру подяку Ярославі за активну участь, наполегливість, харизматичність у підготовці до даного конкурсу. Учасники повинні були представити на розгляд журі свій Читацький щоденник та цікаво розповісти про будь-яку книжку, яка не входить до шкільної програми. Розповідь повинна була бути заохочувальною, аргументованою цитатами з книжки та мати критичний зміст. Юна читачка зробила свій вибір в користь книги «Чорнильна кров» німецької авторки Корнелії Функе та продемонструвала власноруч виготовлений Читацький щоденник.

Зазначимо, що до складу професійного журі увійшли письменники, літературознавці, провідні фахівці бібліотек, серед них: Клавдія Корецька, член Національної спілки письменників України; Лариса Назарчук, голова ГО «Волинське обласне відділення Української бібліотечної асоціації»; Ольга Окунєва, завідувач відділу краєзнавчої літератури Волинської обласної бібліотеки для дітей; Олена Сілкова, завідувач відділу читання і навчально-творчого розвитку підлітків Волинської обласної бібліотеки для дітей; Людмила Хілуха, заступник директора Волинської обласної бібліотеки для дітей.

Основними завданнями конкурсу були:

• активізація роботи бібліотек області;
  • залучення дітей до активної участі у культурному житті країни;
  • популяризація кращих надбань вітчизняної та світової літератури;
  • розвиток зацікавленості дітей у читанні.

Журі оцінювало виступи конкурсантів за такими критеріями:

• повнота висвітлення теми;
  • креативність у підході до виконання творчого завдання;
  • обґрунтовану відповідь на запитання «Чому я прочитав (-ла) цю книгу»;
  • змістовний відгук на прочитану книгу;
  • розгорнуту відповідь на запитання «Мої думки та почуття, які викликані прочитаним;
  • ведення читацького щоденника.

Переможці конкурсу були нагороджені дипломами та призами, усім іншим були вручені заохочувальні подарунки.

Давайте підтримаємо нашу Ярославу Козиренко та побажаємо їй подальших творчих досягнень та успіхів. Адже шлях до великої перемоги складається з сукупності маленьких перемог. Нехай набутий досвід послужить тобі мотивацією, а читання нових книг відкриває для тебе все нові й нові горизонти.

Ось такий щоденник підготувала до конкурсу наша юна читачка