16 травня – День вишиванки

Дата: 15.05.2019 14:34

Україна має чим пишатися: широкі лани, безкраї поля, квітучі сади, неповторна краса яких заворожує з першого погляду. Саме природа дала поштовх до створення такого українського феномену, як вишивка. Вона є  символом української ідентичності, давньої історії, звичаїв і традицій. Кожен виріб, оздоблений вишивкою, це  світ краси, мистецтва та естетики. Весільні рушники, скатертини, фіранки, повсякденний одяг завдяки вишивці мають свою особливу та оригінальну історію.

З книжок  нам відомо, що перші вишивки на території України з'явилися ще за скіфів. Археологічні розкопки підтверджують, що знайдені фігурки чоловіків, створені ще у VI столітті, в своєму оздобленні мають не тільки структурні особливості українського одягу, а й елементи давнього орнаменту. Про той же орнамент розповідав і арабський мандрівник у своїх описах русів, які датуються Х століттям. Тому варто схилитися перед цим феноменом, що пройшов через стільки століть і повернувся до сучасних жителів нашої України.

З 2008 року вже стало традицією відзначати День української вишиванки. В цей день, одягнувши традиційний одяг, ми, українці, об’єднуємось задля вшановування та возвеличення нашої нації через цю неймовірну культурну спадщину.

Вічна пісня барв і кольорів,

Неповторна музика натхнення,

Шепіт трав і шелест яворів,

І дзвінкі турботи сьогодення,