Вишнівська територіальна громада

Волинська область, Ковельський район

Бібліотеки Вишнівської ОТГ отримали рідкісні книги

Дата: 02.01.2020 16:42
Кількість переглядів: 1112

Фото без описуБібліотеки Вишнівської об’єднаної територіальної громади висловлюють щиру подяку Національному музею Революції Гідності за чудовий передноворічний подарунок - видання “Небесна Сотня. Життєписи” та “Майдан. Пряма мова”, присвячені драматичному періодові новітньої історії України – подіям 2013 –2014 років. Ці книги стануть суттєвим доповненням книжкових фондів місцевих бібліотек.

Детальніше про видання.

Як повідомляється на офіційному сайті музею, видання “Небесна Сотня. Життєписи” та “Майдан. Пряма мова” присвячено драматичному періодові новітньої історії України – подіям 2013–2014 років. Видавничий напрям – один із головних у діяльності музею, адже важливо створювати не лише місця, а й тексти, які допоможуть подолати травму, переосмислити її. Видання “Небесна Сотня. Життєписи” з’явилося восени 2018 року. Це перший том трикнижжя, документально-публіцистичний мартиролог Героїв Небесної Сотні. Авторка Світлана Терейковська працювала над проектом понад п’ять років. У першому томі зібрано нариси-життєписи тридцяти п'яти активістів Євромайдану, які віддали життя заради перемоги демократії. Читач дізнається про маловідомі біографічні факти, спогади та свідчення рідних, друзів, земляків. Це книжка про пересічних людей, які стали героями. Працювати над такими текстами складно. З одного боку, є авторський погляд на історію, з іншого – родина, яка хоче бачити свого родича в певному образі.

Видання “Майдан. Пряма мова” – 35 інтерв’ю, записаних з учасниками та свідками подій Євромайдану в Україні. Це перша книжка серії усних історій, започаткована Національним музеєм Революції Гідності. Збирати свідчення науковці Олена Чебанюк та Оксана Ковальова почали у 2014 році, буквально через кілька днів після розстрілу Небесної Сотні. Авторки самі були учасницями Майдану. Зізнаються, що спершу не мали мети видавати зібраний матеріал, просто хотіли зафіксувати історії для нащадків. Однак їм удалося реконструювати історичний контекст подій на Майдані й окремих його елементів, зафіксувати щоденний досвід та практики респондентів.

Книжки Національного музею Революції Гідності не продаються. Їх розповсюджують серед цільової аудиторії (родичів Героїв Небесної Сотні, поранених і потерпілих на Майдані), зокрема, по бібліотеках, освітніх закладах.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь