Вишиванка – наш генетичний код

Дата: 21.05.2020 16:15

У третій четвер травня Україна відзначає свято, присвячене традиційному національному вбранню – вишиванці. Дивовижні сплетіння ниток, кольорів, фактур, візерунків української вишиванки є своєрідним генетичним кодом кожного українця, його ідентифікатором у світі. Вона – національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь-зв’язок, що не переривається віками.

З цієї нагоди працівники комунального закладу «Центр культури, мистецтва, естетичного виховання та спорту» Вишнівської сільської ради «нарядили» в красиве вбрання адміністративну будівлю сільської ради, прикрасивши українським орнаментом паркан перед її входом. Символічні чорний та червоний кольори тепер стали окрасою центральної садиби громади. Червоний - символізує любов до людини, до життя, енергії сонця, радості. Чорний - символізує землю - головну годувальницю наших предків, які чорний колір вишивки асоціювали саме з землею та її плодовитістю.

З ініціативи громадської організації «Наша файна громада» у співпраці із гуманітарним відділом та комунальною установою «Методичний центр» Вишнівської сільської ради було прикрашено українським орнаментом окремі елементи вуличної інфраструктури, що додало яскравих барв у цей чудовий день.

До свята долучився й аматорський фольклорний колектив «Вишневий цвіт» на чолі із художньою керівницею Людмилою Лонюк, які підготували чудовий дарунок, відзнявши відео, у якому прославляють українську вишиванку:

Крім того, в бібліотеках громади організували символічні виставки та фотозони до Дня вишиванки.

Колектив Вишнівської сільської ради та депутатський корпус щиро вітає усіх українців із цим чудовим святом. Вишиванка – це наша гордість. В ній закладені усі цінності народу, його звичаї, традиції, ментальність, які відрізняють нас від інших, роблячи український народ особливим, самобутнім,самодостатнім.