19 СЕРПНЯ - ЯБЛУЧНИЙ СПАС

Дата: 19.08.2020 10:49

19 серпня християни відзначають Яблучний Спас, який має ще одну назву – Преображення Господнє. Свято є перехідним, тому відзначається щороку в один і той же день. В народі після приходу Яблучного Спасу, всі починають готуватися до осені, адже дні стають суттєво коротшими та холоднішими.

Яблучний Спас – одне з 12 найбільших православних свят. У храмах освячують плоди врожаю, символом якого стали яблука. За християнськими переказами, за 40 днів до свого розп’яття, Ісус узяв із собою трьох учнів і відправився з ними на гору Фавор.

На горі Ісус Христос преобразився – обличчя його засяяло, а одяг зробився білосніжним і сяючим. Це свято нагадує, що кожен християнин має прагнути до власного преображення, осяяння світлом подібно до Христа, адже людина створена за образом і подобою Божою.
Цього дня заведено пригощати яблуками друзів та рідних, а також вітати один одного зі святом Яблучного Спаса яскравими картинками.
Щиросердечно вітаємо усіх з великим християнським святом Преображення Господнього та бажаємо хай Божа Благодать та ласка супроводжує кожного з вас по життєвій дорозі та додає сил творити добро!

З найкращими побажаннями,
сільський голова Віктор Сущик