Волинська область, Любомльський район

29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Дата: 31.08.2020 10:40

День пам’яті захисників України відзначається щорічно 29 серпня відповідно до Указу Президента № 621/2019 від 23.08.2019 «Про День пам’яті» на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

Цю дату було обрано томущо 29 серпня 2014 року на Сході України загинула найбільша кількість українських військових. Цього дня шість років тому, в Іловайському котлі, за офіційними даними загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти.

Серед тих хто віддав своє життя за незалежність України є і жителі нашої громади – Сергій Киричук, Юрій Гіль, Сергій Кушнір. 28 серпня, у с.Римачі, с.Машів та с.Олеськ відбулись заходи з нагоди Дня вшанування пам’яті захисників України. До заходів долучились учасники АТО, родини загиблих учасників АТО, представники старостинств та шкіл, а також керівник громади Віктор Сущик.

У глибокій скорботі низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю Героїв нашої славетної Батьківщини.  Пам`ятати та шанувати тих, хто пожертвував власним життям заради майбутнього України – наш святий обов`язок.