Зі святом Усікновення голови пророка і хрестителя Господнього Іоанна Предтечі!

Дата: 11.09.2020 09:36

11 вересня християни відзначають свято Усікновення голови пророка і хрестителя Господнього Іоанна Предтечі, в народі – Головосік. В цей день люди дотримуються суворого посту. Крім того, не можна нічого різати, що нагадує собою голову. Вважається, що не варто брати у руки гострі речі: ніж, сокиру, пилку. Тобто, все, що нагадує мученицьку смерть святого.

На Усічення не можна їсти круглі фрукти та овочі: яблука, капусту, картоплю (їхня форма нагадує відрубану голову Предтечі), а також червоні помідори, кавуни, бо вони нагадують кров святого. Також не можна подавати страви на блюді, так як на ньому лежала голова Івана Предтечі.

Пам'ятайте про це! Зі святом вас, жителі нашої громади! Здоров'я, щастя, добробуту в кожен дім і Божого благословення!