Про права громадян у сфері охорони здоров'я

Дата: 11.09.2020 15:49

Права людини у сфері охорони здоров’я закріплені на міжнародному та національному рівні.

Так, право кожного громадянина на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування гарантує ст. 49 Конституції України.

Право на захист порушених прав та відшкодування шкоди передбачено ст. 8 Закону № 2801.

Пунктом «є» ч. 1 ст. 6 Закону № 2801 встановлено, що кожен громадянин має право на достовірну та своєчасну інформацію про стан свого здоров’я і здоров’я населення, включаючи існуючі і можливі фактори ризику та їх ступінь.

Статтею 30 Закону № 2801 передбачено, що пацієнт, який досяг повноліття, має право на отримання достовірної і повної інформації про стан свого здоров’я, у тому числі на ознайомлення з відповідними медичними документами, що стосуються його здоров’я.

Право громадянина на медичну допомогу закріплено в ст. 284 Цивільного кодексу України, ст. 6 Закону № 2801.

Право пацієнта на вільний вибір лікаря та вибір методів лікування передбачено ч. 1 ст. 38 Закону № 2801.

Право пацієнта на вибір закладу охорони здоров’я передбачено ч. 2 ст. 38 Закону № 2801.

Право пацієнта на отримання медичної інформації передбачено ст. 39 Закону № 2801.

Право на медичну таємницю та конфіденційність передбачено ст. 391 Закону № 2801.

Право на інформовану згоду або відмову від медичного втручання передбачено статтями 42-43 Закону № 2801.

Бережіть себе та будьте здорові!