До відома жителів громади!

Дата: 21.10.2020 09:59

Багатьох громадян цікавить відповідь на питання: коли патрульні мають право вимагати ваші документи? В даному дописі ви зможете знайти корисну інформацію.

Відповідно до статі 32 Закону України "Про Національну поліцію", патрульний може вимагати пред’явити документи, що посвідчують особу, або документи, що підтверджують відповідне право особи, у таких випадках:

•  якщо ви схожі на особу, що перебуває у розшуку, або безвісно зникла;
  •  якщо існує достатньо підстав вважати, що ви вчинили або маєте намір вчинити правопорушення;
  •  якщо ви перебуваєте на території чи об’єкті зі спеціальним режимом або в місці здійснення спеціального поліцейського контролю;
  •  якщо у вас є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений, або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином неможливо;
  •  якщо ви перебуваєте в місці вчинення правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події;
  •  якщо ваші зовнішні ознаки чи транспортного засобу або ваші дії дають достатні підстави вважати, що ви причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення.

Також ви маєте право не передавати документи в руки поліцейського – це ваша особиста річ.