Вишнівська територіальна громада

Волинська область, Ковельський район

ТВОЇ ЛЮДИ, ГРОМАДО!: ЇЇ ЧЕКАЮТЬ СИВОЧОЛІ ЖІНОЧКИ…

Дата: 02.11.2020 11:02
Кількість переглядів: 1140

Фото без опису
Від сьогодні на сайті Вишнівської сільської ради об'єднаної територіальної громади вестиметься нова рубрика «Твої люди, громадо!», в якій публікуватимемо статті про сторінки життя тих, хто тут мешкає. Це будуть не тільки відомі всім, але й прості жителі, які варті того, щоб про них дізналися.

Учора, 1 листопада, в Україні відзначали День працівників соціальної сфери.  У Вишнівській ОТГ працює 11 осіб, які володіють умінням налагоджувати зв’язки між людьми, знаходити спільну мову з кожним, допомагати тим, хто загубив себе на життєвому шляху та проявляти милосердя. Сьогодні героїнею нашої рубрики є одна з них - Ганна Юріївна Кортоус із Замлиння. Односельчани відгукуються про неї як про добру, чуйну людину, яка завжди готова прийти на допомогу.

Народилася жінка в селі Вільхівці Тячівського району Закарпатської області в 1963 році. Тато і мама працювали в місцевому радгоспі. Окрім неї, в сім’ї виховувалося ще двоє сестер і брат, які й до тепер там проживають.

- День народження я святкую двічі на рік. Чого так? Коли батьки дізналися, що чекають дитину, то, звичайно, зраділи. Так як у них вже була донька, то тато дуже хотів, щоб народився син. А вийшло, що 8 березня на світ з’явилася знову дівчинка. Він розсердився і записав датою мого народження 23 березня, - починає розмову жінка.

Навчалася Ганна в місцевій восьмирічній школі. Після закінчення, в 1978 році, вступила в Луцьке медичне училище. Здобула спеціальність фельдшера-лаборанта. В ті часи державі не байдужими були долі молодих людей, які закінчували навчання. Їх забезпечували роботою, бо повсюди були потрібні спеціалісти.

От і юну дівчину в 1981 році направили на роботу в Любомльську центральну лікарню, а звідти – в Замлинську туберкульозну лікарню. Тут вона познайомилася з гарним хлопцем Василем і вже через рік закохана пара стала подружжям. Згодом у молодої сім’ї народився первісток Сашко, а у 1985 році - донька Тетянка.

Ганна Юріївна пишається дітьми. Син навчався в Українській сільськогосподарській академії в Києві. Після закінчення працював інженером лісових культур в Любомлі. Донька - у Волинському національному університеті на юридичному факультеті. Нині обіймає посаду начальника юридичного відділу фінансової державної інспекції в Луцьку. Єдине чим переймається жінка - це тим, що діти досі не знайшли своєї пари. Певно, всьому свій час і в них ще все попереду.

Сама ж Ганна 20 років пропрацювала в тублікарні. У 2000 її закрили. Жінку перевели на ту ж посаду в Любомль. У 2006 році вона пішла на пенсію за вислугою років.

Людям, які звикли завжди бути в центрі подій, важко змиритися з тим, що соціально вони себе вже реалізували. Так було й у випадку з Ганною Юріївною. Жінка дуже комунікабельна, постійно в русі, а тут довелося сидіти вдома та щодня поратися по господарстві. Так як і всі в селі, звикла до цього, але їй ще так хотілося бути корисною людям.

Довго думала чим би зайнятися і вирішила допомагати та піклуватися про тих, хто цього потребує. 10 травня 2015 року жінка почала працювати соціальним працівником.

- Як вийшла на пенсію, то було важко звикнути до того, що не треба нікуди спішити. Досить скоро зрозуміла, що сидіти вдома, то не моє. Я хочу спілкуватися з людьми, - веде розмову далі Ганна Юріївна. - Ось вже п’ять років допомагаю одиноким людям похилого віку. Зараз опікуюся сімома, які мешкають в Замлинні, Приріччі, Терехах і Висоцьку. Двоє з них на п’ятій групі - ходжу до них кожного дня. Ще двоє - на четвертій - навідуюсь тричі на тиждень. Троє - на третій – відвідую їх два рази на тиждень.

В обов’язки соціального працівника входить принести води, дров, забезпечити продуктами харчування та всіма необхідними побутовими речами. Жінка і невеликі грядки садить, щоб кожен із тих, ким вона опікується, мав свою городину. Три рази в рік - на 8 Березня, Святого Миколая Чудотворця та Новий рік - Ганна Юріївна старається зробити невеличкі подарунки своїм підопічним. А на Великдень ось уже два роки Вишнівська громада закупляє для одиноких людей похилого віку пасочки, які вона разом із старостою Олександром Зінчуком розвозять.

- Якби ви тільки знали як чекають на мене мої сивочолі жіночки! Буває, що затримаюся в когось одного і до іншого вже в той день не встигаю. Як проходжу на наступний, то сусіди кажуть, що бабуся на дорогу кілька разів виходила та хвилювалася чого ж то мене немає, - з теплотою в голосі каже пані Ганна.

Жінка була депутатом Штунської сільської ради. Стала ініціатором збору коштів на ремонт ФАПу в Замлинні. Єдиною проблемою тут на сьогоднішній день є відсутність фельдшера, який би турбувався за здоров’я людей. З нагоди Дня села Ганну Кортоус було нагороджено подякою за її працю. Тоді ж отримала посвідчення «Найдосвідченішої невістки», бо прожила разом із свекрухою 42 роки.

Соціальна працівниця задоволена роботою і тим, що може бути корисною людям, бо в цьому ж і є її щастя.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь