Вишнівська територіальна громада

Волинська область, Ковельський район

Голодомор: не маємо права забути...

Дата: 29.11.2020 13:44
Кількість переглядів: 2072

Фото без опису
 Щорічно у листопаді в Україні  проходять жалобні заходи до Дня пам’яті пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. Ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем та щемом у душі кожного небайдужого до подій того часу.

   Тож, з метою проведення на належному рівні заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні структурними підрозділами Комунального закладу “Центр культури, мистецтва, естетичного виховання та спорту” було розроблено План заходів, згідно з яким у Вишнівській  громаді протягом листопада 2020 року відбулись різноманітні тематичні, просвітницькі та жалобні заходи.

   Так, з метою гідного вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні у закладах культури було проведено низку патріотично-виховних та культурно-мистецьких заходів. Зокрема, у бібліотеках  громади з 20 листопада експонуються книжкові виставки та полички, що увічнюють пам'ять про жертв голодоморів:  «Голодомор наша печаль і скорбота» (бібліотека села Вишнів); « Голодомор 1933-1934 рр.» (бібліотека села Олеськ), та ін.

   Окрім того, у бібліотеці  села  Бережці, Римачі  та  Радехів відбулись години пам'яті «Великі твої жертви, Україно!», “Щоб не плакали душі голодні, свічку пам'яті ти запали...”, «Допоки пам'ять в серці не згасає…» відповідно. Крім того, проводились інформаційна година  “Не дамо згасити свічу пам'яті” (бібліотека села Штунь) та  хвилина  скорботи    “І досі чути голосочки: “Три  колосочки… Три  колосочки…” (бібліотека села Висоцьк).

   Вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей обов'язок кожного, тому крім бібліотечних закладів скорботні заходи відбулись в клумбах  та сільських будинках культури громади.  У  комунальному закладі “Центр культури, мистецтва, естетичного виховання та спорту” відбувся  історико-літературний вечір “Горить свіча... а може то  душа? У Машівському сільському будинку культури проведено виховну годину  “Щоб не плакали душі голодні,  свічку пам'яті ти запали”, а в клубі села Ладинь - годину пам'яті “Вогонь скорботи в серці навіки”.

  Також директор Радехівського сільського будинку культури Аліна Лойко підготувала зворушливе відео приурочене до цих трагічних подій в Україні. В  клубі села Мосир відбулась  година скорботи «Пам'ять жертв Голодомору», а в клубі села Висоцьк -  виставка малюнків “Не дамо згасити свічу пам'яті”.

   У суботу о 16 годині Працівники закладів культура  також  взяли  участь в акції "Запали свічку"

   28 листопада ми відзначаємо День пам’яті жертв голодоморів. Останньої суботи листопада ми згадуємо тих, хто став жертвою тодішнього режиму і прийняв мученицьку смерть. Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та гіркотою.

   Сьогодні, на жаль, ми не можемо повернути час назад та виправити ті лихі події далеких років. Та наш синівський обов’язок – зробити все, аби зболена пам'ять про заморених голодом, розстріляних, закатованих була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь, аби ніколи не допустити подібного на нашій українській землі та в світі, берегти мир і спокій, жити у злагоді і порозумінні.

   В ці скорботні листопадові дні схилімо голови перед світлою пам’яттю тих, хто потрапив у грізні жорна тоталітарного режиму, кого забрала голодна смерть.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь