5 грудня - Міжнародний день волонтера

Дата: 04.12.2020 15:54

У всьому світі 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера - International Volunteer Day. Україна - єдина країна в світі, де цей день переходить в День Збройних сил, який відзначається 6 грудня.

Ці два свята пов’язані не дарма, адже становленням активного українського волонтерства в країні вважається 2014 рік.

Революція Гідності і початок війни на Донбасі дали поштовх розвитку цього потужного громадянського руху, який став взірцем єдності та солідарності народу країни. Саме на плечі українських волонтерів лягало багато турбот. Упродовж вже 6 років вони збирають кошти і везуть на фронт усе: починаючи від шкарпеток і закінчуючи новітнім військовим обладнанням. Волонтери здають кров пораненим, знаходять потрібні ліки, плетуть маскувальні сітки і роблять багато інших речей, майже щодня віддаючи свої сили цій нелегкій справі. Багато волонтерів йдуть добровольцями на фронт. Їх знають та поважають не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

Волонтерство – це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання - те, що веде волонтерів вперед.

Завдяки нелегкій праці волонтерів безліч людей отримує необхідну допомогу. Вони допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров'я людей і тварин, їхній комфорт і безпеку. Нерідко волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям заради порятунку інших.