Чи перераховує за вас роботодавець страхові внески

Дата: 16.01.2021 09:22

«Ви влаштувались на роботу і вас запевняють, що все офіційно та сплачується за вас єдиний соціальний внесок. А чи насправді це так?»

У кожного працюючого громадянина нашої держави є право контролювати сплату роботодавцями страхових соціальних внесків, які є основою для майбутньої гарантованої державної пенсії, сплачених лікарняних, допомоги по безробіттю і страхових виплат при нещасних випадках. Страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

З 2004 року в Україні запроваджено поняття «Страховий стаж». З тих пір, зовсім не важливо, скільки саме Ви працювали фактично, а важлива, саме сплата страхових внесків роботодавцем і їх розмір.

Дізнатися, чи перераховує за вас роботодавець страхові внески в повному обсязі, можна двома шляхами:

1.      особисто звернувшись до територіальних органів Пенсійного фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом і отримайте індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб (Довідку ОК-5) в ній відображаються дані, зокрема, страховий стаж, сплату страхових внесків, які враховуються при призначені пенсії і лікарняних. Саме по цій довідці можна детально переглянути свій страховий стаж і заробітну плату;

2.      дистанційно через Веб-портал Пенсійного фонду України, попередньо зареєструвавшись на ньому.

Зареєструватися на Веб-порталі можна за допомогою ЕЦП.

Авторизуйтеся на ВЕБ-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua. Зайдіть до «Особистого кабінету» та оберіть розділ «Мій страховий», де ви зможете переглянути інформацію про свій страховий стаж і сплачені внески за допомогою СМС-повідомлень від Пенсійного фонду України.

В особистому кабінеті зареєстрованого користувача Веб-порталу доступні такі дані з Реєстру застрахованих осіб:

• анкетні дані (ПІБ, дата народження, стать, місце народження);
  • адресні дані (адреса реєстрації та адреса фактичного місця проживання);
  • дані паспорта (серія; номер; дата видачі; ким виданий);
  • дані страхового свідоцтва (номер; дата видачі; ким видане);
  • дані електронного пенсійного посвідчення (номер; дата видачі; ким видане);
  • дані про заробітну плату особи - інформація надається по роках у розрізі страхувальників. За кожний рік додатково визначається загальна сума заробітної плати за рік та загальна сума заробітної плати, яка враховується для розрахунку пенсії;
  • дані про страховий стаж особи - надаються дані про кількість днів роботи, за які страхувальником було сплачено за особу страхові внески; інформація надається по всіх роках та місяцях роботи особи.

Любомльське бюро правової допомоги - м. Любомль, вул. Незалежності 23, каб. 209, тел. (03377)2-45-43; e-mail: liubomylske@legalaid.lt.ua