Крути – і сум, і біль, і вічна слава України

Дата: 29.01.2021 09:25

Фото без опису29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. В цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Важливим акцентом цієї події сьогодні є те, що сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

Трагедія під Крутами знайшла палкий відгук у серцях свідомих громадян України і далеко за її межами.

В пам’яті поколінь назавжди залишиться подвиг студентів, що полягли під Крутами в боротьбі за вільну Україну.

Схилімо в цей день наші голови в глибокій пошані перед їх світлою пам’яттю. Вони завжди залишаться Героями та  взірцем палкої любові до Батьківщини.

Пам'ятаймо Героїв Крут!