Недопустимість знищення об'єктів рослинного світу

Дата: 25.02.2021 17:28

Торгівля на ринках ранньоквітучими об’єктами рослинного світу, в тому числі рослин занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення: підсніжник білосніжний (звичайний), білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, черемша (цибуля ведмежа), конвалія звичайна заборонена відповідно до абзацу 5 пункту 41 Правил торгівлі на ринках.

Збирання даних видів рослин призводить до знищення їх популяцій. Реалізація червонокнижних видів рослин, а також конвалії звичайної відбувається на ринках та поза їх межами.

Частиною 4 статті 9 Закону України «Про рослинний світ» торгівлю лікарськими і декоративними видами рослин та їх частинами (конвалія звичайна), зібраних в порядку загального користування, заборонено. Відповідальність за дане правопорушення передбачена частинами 1, 2 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відділ з питань юридичного забезпечення ради,
діловодства та проектно-інвестиційної діяльності