Узаконили електронні паспорти

Дата: 01.04.2021 11:54

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №4355 "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" про цифрові паспорти.

Біометричний паспорт та ID-картка у Дії з 23 серпня 2021 року на законодавчому рівні стануть повним аналогом паперового та пластикового, а Україна — новатором у сфері використання цифрових документів.

Україна – перша країна, де електронні паспорти мають таку ж юридичну силу, як їх фізичні аналоги.

Прийнятий Закон вносить наступні новації:

• закріплює визначення термінів "е-паспорт", "е-паспорт для виїзду за кордон";
  • встановлює, що е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються безкоштовно та можуть пред’являтися на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону та лінії розмежування з окупованими територіями;
  • передбачає наявність в е-паспортах інформації про місце проживання та код платника податків.

Завдяки цьому українці не хвилюватимуться про забуті документи, коли:

• отримуватимуть відправлення на пошті;
  • користуватимуться адмінпослугами (до речі, Дію вже приймають ЦНАПи у найбільших містах України);
  • подорожуватимуть Україною потягом та літаком;
  • отримуватимуть фінансові та банківські послуги.

Законопроєкт розроблено за сприяння Програми EGAP, що фінансується урядом Швейцарії та реалізується Фондом Східна Європа.

Як підтвердити свою особу за допомогою скануючого пристрою?

• пред’явіть цифровий паспорт із фото у Дії;
  • натисніть на нього, щоб побачити QR/штрихкод;
  • коди можна зчитати сканером чи планшетом.

При підтвердженні особи з Дією ваші персональні дані не передаються, до того ж цифрові паспорти набагато безпечніші і комфортніші, ніж паперові.