Як не стати жертвою торгівлі людьми

Дата: 13.04.2021 12:32

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють. Торгівля людьми може відбуватись у різних формах:

-трудова експлуатація;

-сексуальна експлуатація;

-примусове жебрацтво;

-примусове залучення у кримінальну діяльність та збройні конфлікти;

-торгівля людьми з метою вилучення органів.

Як не стати жертвою торгівлі людьми – корисні поради

Приватна особа чи компанія організовує вашу подорож за кордоном. Щоб убезпечити себе, прибувши до місця призначення:

1. Нікому не давайте на зберігання паспорт!
  2. Майте з собою копію своїх паспортних даних, зберігайте їх у безпечному місці, про яке знаєте тільки ви.
  3. Завчіть бодай кілька життєво необхідних фраз мовою країни, до якої плануєте їхати.
  4. Якщо перебуваєте за кордоном, зареєструйтесь у посольстві чи консульстві України.
  5. Одразу по приїзді зв’яжіться з родичами чи друзями і підтримуйте контакти з ними.

В Україні, відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», особи, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми, мають право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів внутрішніх справ по захист прав і свобод. Також можуть отримати медичну, психологічну, правову та іншу допомогу, незалежно від місця проживання.

Контактна інформація для осіб, які постраждали від домашнього насильства, гендерної дискримінації та торгівлі людьми

–  Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15-47, працює цілодобово;

– Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;

–  дитячу «гаряча лінія» 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;

– Урядовий кол-центр 15-45;

– Оперативна лінія Національної поліції України 102;

– «гаряча лінія»  Вишнівської сільської ради  0962243939, (03377)32-3-42.