День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Дата: 14.05.2021 15:30

Фото без опису Сьогодні Україна вперше відзначає день пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Постанову про відзначення цієї дати було ухвалено Верховною Радою України у лютому цього року.

У світі рятівників євреїв заведено називати «Праведниками народів світу». Так заведено вважати осіб, які за своєю національністю не були євреями, але з ризиком для свого життя рятували євреїв у роки Другої світової війни «

«Той, хто врятував одну душу, врятував світ!». Ці слова вигравійовано на медалі «Праведник народів світу». Таке почесне звання  на державному рівні присуджує рятівникам Ізраїль.

Україна – серед першої п’ятірки світових держав, де найбільше врятували євреїв від рук нацистів.