До уваги власників державних актів на право власності на землю старого зразка
Якщо ви маєте державний акт виданий з 1993-го по 2003 рік (червоного кольору), то ви повинні подбати про присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Адже ці акти не внесені в автоматизовану систему ведення Державного земельного кадастру, запроваджену у 2002-му році. Земельним ділянкам не присвоювались кадастрові номери.
Дуже часто трапляються випадки, коли на Публічній кадастровій карті відсутні відомості про земельні ділянки, і громадяни вважають, що такі земельні ділянки вільні та перебувають у запасі.
Тому, з метою наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки, усім власникам державних актів старого зразка необхідно якнайшвидше привести цей документ у відповідність до сучасних норм і вимог законодавства у сфері регулювання земельних відносин та присвоїти земельній ділянці кадастровий номер. Без нього на сьогодні власник земельної ділянки не зможе здійснювати правочини: дарувати, продавати, здавати в оренду, використовувати як заставу в банку тощо.
Отже, для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власникам необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку. Така послуга надається на платній основі на умовах та в строк, що визначені договором з розробником документації із землеустрою.
На підставі розробленої технічної документації державний кадастровий реєстратор вносить земельну ділянку до державного земельного кадастру та здійснює присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Виконання вказаних вище дій підтверджує виданий реєстратором витяг з Державного земельного кадастру.
Немає точно встановленої дати, до якої люди мають замінити старі державні акти, але зробити це необхідно.