Ковельське районне управління ГУ ДСНС України у Волинській області інформує

Дата: 12.11.2021 11:13

Шановні громадяни!

Через зниження температури значно зростає кількість пожеж, що виникають через несправності пічного опалення та використання пожежо-небезпечних електричних приладів громадянами.

Більшість пожеж, а відтак і трагічних випадків, виникає через необережність громадян при курінні в нетверезому стані! Як правило – це чоловіки, часто старшого віку та одинокі. А також пожежі спалахують в оселях самотніх бабусь та дідусів, які  в силу вікових особливостей самі не можуть  слідкувати за справністю пічного опалення та електромереж.

Зокрема 06 листопада, о 00:55 до  пожежно-рятувальних підрозділів надійшло повідомлення про пожежу лазні в с. Кричевичі, Колодяжненської ТГ, Ковельського району. Внаслідок загорання, знищено повністю двоповерхову дерев’яну будівлю лазні, та сусідню господарчу споруду. Ліквідовано пожежу о 03:52, на місці виявлено тіло загиблого чоловіка 1973 року народження. Ймовірна причина пожежі: порушення правил пожежної експлуатації печей.

11 листопада, о 20:12 надійшла інформація про пожежу житлового будинку в с. Тагачин, Турійської ТГ, Ковельського району. Внаслідок загорання знищено речі домашнього вжитку, меблі, пошкоджено житлову кімнату. Ліквідовано загорання о 20:40. На місці пожежі виявлено тіло загиблого чоловіка, власника будинку. Ймовірна причина пожежі: необережність під час куріння власника.

Волиняни! Зважаючи на невтішну статистику пожеж та загибелі на них, та аби вберегти свою оселю від вогню та запобігти непоправному, слід дотримуватись простих правил пожежної безпеки:

• утримуйте печі та опалення в справному стані, не допускайте їх надмірного перегріву;
  • печі та димарі  потрібно оштукатурити та побілити, очистити від сажі;
  • поблизу нагрівальних елементів печей та приладів опалення не розміщувати горючі предмети, особливо на горищі;
  • не використовувати саморобні пожежо-небезпечні електронагрівальні прилади та не залишати їх увімкненими без нагляду чи доручати це малолітнім дітям;
  •  не дозволяти розпалювання печей легкозаймистими речовинами;
  • будьте завжди пильними та обережними при поводженні з вогнем, та матеріалами чи речовинами що можуть спровокувати займання!

Пам’ятайте, що Ваша безпека залежить від  Вас!

Ковельське районне управління ГУ ДСНС України у Волинській області